Jak pečovat o koženou kabelku

Jak pečovat o koženou kabelku

Koupili jste si koženou kabelku, ale nevíte, jak o ni správně pečovat? Nevadí. Poradíme vám v našem článku.


Nákup kožené kabelky je sice vyšší investice, ale zaručuje vám dlouhou životnost. Abyste ale její životnost prodloužili na co nejdelší dobu, je důležité vědět, jak se o takovou kabelku vůbec starat.

Důležité pro vás je vědět, z jaké kůže je kabelka vyrobena. Záleží také na povrchu kožené kabelky, podle kterého pak volíte přípravky, kterými kabelku budete ošetřovat.

Před prvním použitím je velmi důležité kabelku naimpregnovat. To vaší kabelku ochrání před vlhkostí a nečistotami. Pro prodloužení životnosti je dobře často nošenou kabelku impregnovat 1x měsíčně. Díky tomu předejdete jejímu rychlému poničení.

Pokud si koženou kabelku ušpiníte, můžete ji navlhčeným ubrouskem vyčistit do sucha. Lepší variantou je mít přípravek určený přímo na čištění kůže. Taková čistící pěna dokonale odstraní veškeré skvrny a vaše kabelka bude vypadat pořád jako nová.

Dávejte si prosím pozor:

  • Rozhodně si dejte pozor, abyste na kabelku nepoužívali krém na boty. To by kabelce mohlo akorát uškodit.
  • Výrobky z kůže nesmí být promáčené, pokud však třeba zmoknete, nedávejte kabelku schnout k topení, aby Vám kůže nepopraskala.
  • K čištění nečistot na kůži nepoužívejte klasické mýdlo, můžete tak kabelce uškodit.
  • U většiny kožených kabelek se udává maximální nosnost dvě kila. Doporučujeme tuto nosnost nepřetěžovat, aby nedošlo ke zbytečnému poničení kabelky. 

Prostředky určené na kůži:

 

Collonil prostředek na kůži    

 

   

 

 

 

 

 

 

 

Univerzální impregnace na všechny druhy usní - hladké i broušené.

Použití: Ze vzdálenosti 20 cm zlehka přestříkejte a 3x ihned opakujte.

Více informací naleznete zde.

 

Pěnový čistící prostředek Collonil 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Pěnový čistící prostředek na hladkou kůži, syntetiku a gumu. Běžné nečistoty snadno odstraníte tímto sprejem. Čistič také udržuje pěkný vzhled. 

Použití: Protřepejte, naneste pěnu na čistý hadřík a ošetřete s ním kůži. 

Více informací naleznete zde.

 

Pokud budete potřebovat jakékoli rady, určitě se obraťte na naše zkušené prodavačky, které vám rády pomohou vybrat tu správnou čisticí pěnu pro vaši nádhernou kabelku či tašku.

 

 Zpět na téma Návody