Jak vybrat kufr podle materiálu

Jak vybrat kufr podle materiálu

Vybíráte zavazadlo na dovolenou a nevíte, jaký materiál by se Vám hodil? Připravili jsme pro Vás článek, který Vám pomůže v rozhodování.


Nevíte z jakého materiálu si vybrat kufr?

Vybíráte zavazadlo na dovolenou a nevíte, jaký materiál by se vám hodil? Připravili jsme pro vás článek, který vám pomůže v rozhodování.

Je látka lehčí než skořepina?

Toto tvrzení již v dnešní době není pravdivé. Váhy kufrů jsou téměř vyrovnané a často se setkáme s lehčím skořepinovým zavazadlem.

Nepraská skořepinový materiál?

Za všechny námi prodávané kufry se můžeme zaručit. Kufry od některých námi distribuovaných výrobců dokonce poskytují záruku 5-10 let. Pokud však koupíte nové zavazadlo v obchodě, kde jej naleznete mezi uličkou potraviny a věcmi na zahrádku, nebude se pravděpodobně jednat o kvalitu. Takové kufry bývají z pravidla vyrobeny za použití nekvalitních materiálů, aby se ušetřilo na celkové ceně.

 

Textilní kufry

Výhody látkového zavazadla naleznete určitě v množství vnějších kapes, kde můžete vložit spoustu drobností, kvůli kterým nechcete pokaždé otevírat celý kufr. Mnoho látkových zavazadel má možnost rozšíření objemu. Pokud si tedy plánujete z dovolené odvést hodně věcí, stačí jednoduše rozepnout jeden zip a zvětšit tak objem hlavní části kufru třeba až o 15 litrů. Určitě musíme zmínit nízkou hmotnost, která jde ruku v ruce s cenou. Za stejnou hmotnost u skořepinového zavazadla si určitě připlatíte.

Prohlédněte si nabídku textilních kufrů →

 

Nylon

Nylon se na výrobu zavazadel používá již delší dobu. Tento materiál budete snadno udržovat čistý, další jeho nesporná výhoda je hmotnost. Nylon nabízí širokou škálu barev.

Polyester

Tkanina ze syntetických vláken, jejichž kvalita se může u každé značky lišit. V závislosti na technologii zpracování. Nejlepším ukazatelem pevnosti materiálu je hustota tkaní a tloušťka použitých vláken.

Balistický nylon
Jedná se o velmi pevný materiál. Původně byl použit do oděvů za války, aby chránil nositele před úlomky a střepinami z kulek. Tento materiál je lehký na čištění. Nabízí méně barevných možností, protože je velice těžké ho obarvit.

 

Skořepinové kufry

Skořepinová zavazadla jsou vyrobena z kvalitního pevného materiálu (speciální plast nebo hliník). Taková zavazadla bývají zpravidla nezničitelná a výrobce Samsonite nebo Rimowa garantuje prodlouženou záruku 5-10 let. Výhodou takových kufrů je určitě již zmiňovaná pevnost, díky tomu se nemusíte bát v zavazadlech převážet třeba fén, nabíječku a další drobné elektro. Praktické členění vnitřního prostoru zaručuje, že si na sebe hned při příjezdu můžete vzít košili na důležitý pohovor a nemusíte si dělat starost s jejím opětovným žehlením. Se skořepinovým kufrem můžete do každého počasí a obsah zůstane vždy suchý.

Prohlédněte si nabídku skořepinových kufrů →

 

ABS (akrylonitril-butadien-styren)

Jedná se o kopolymer, se kterým se u skořepinových zavazadel setkáme velmi často. Kufry vyrobeny z materiálu ABS se vyznačují odolností vůči poškození i za nízkých teplot. Tento materiál tlumí náraz. Nespornou výhodou je také příjemná cena kufrů z tohoto materiálu.

Polykarbonát

Má velmi podobné vlastnosti jako ABS, odolnost vůči teplotním vlivům a nárazu. Pokud se budete snažit polykarbonát promáčknout, rozhodně vám nepraskne. Díky dokonalé pružnosti se pouze ohne a navrátí zpět. Polykarbonátový se řadí mezi lehčí a je tedy ideální na dovolenou letadlem, kde váha hraje roli. Nízká váha ho odlišuje od ABS.

Materiál CURV

Samsonite vyvinul tento materiál s ohledem na požadavky zákazníků. Extrémně lehký a odolný při jakýchkoli teplotách. Odolný vůči mechanickému poškození a nárazu bez navýšení váhy. Vyznačuje se velice elegantním a nadčasovým designem. Vyrobený ze 100% čistých polypropylenových zrn. Tato zrna jsou roztavena no úzkých pásků a spletena podobně jako bavlna. Výsledkem je tzv. polypropylenová látka.

Polypropylen
Jedná se o velmi lehký materiál, který je bezpečný v případě kontaktu s ohněm. Produkuje malé množství kouře a žádné toxické látky, které při vyšších teplotách dávají možnost ke vzniku nebezpečným kyselinám. Převážně je tento materiál zpracovávaný technologii Flowlite, kde se při zpracování i tenkých částí neztrácí pevnost materiálu. Hlavní výhoda polypropylenu je, že jde vyrobit v nespočetném množství barev.
 

Hliníkové kufry

Jako samostatnou kategorií je určitě potřeba zmínit hliníková zavazadla. Jedná se hlavně o slitinu hliníku a hořčíku, která zaručuje zavazadlům maximální odolnost. Hliník je velmi lehký kov používaný v leteckém průmyslu již od jeho začátku. Značka Rimowa se inspirovala u těchto zavazadel designem starých dopravních letadel a garantuje prodlouženou záruku.


Více o luxusních zavazadlech Rimowa →Zpět na téma Návody