Vše o cestování s TSA zámkem

Vše o cestování s TSA zámkem

Co je TSA zámek? Jak poznám TSA zámek? Kdy jej potřebujeme? To vše a mnohem víc se dočtete v našem článku.


Bezpečné cestování s TSA zámky

Pokud cestujete letadlem, vaše zavazadlo prochází důkladnou kontrolou. Veškerá zavazadla jsou skenována. V případě důkladnější kontroly je třeba zavazadlo otevřít a prohlédnout uvnitř. Pokud váš kufr nemá TSA zámek a bezpečnostní pracovníci jej budou chtít překontrolovat, kufr vám otevřou násilím. Někdy dojde i k nenávratnému poničení kufru. Škoda vám v takovém případě nebude nahrazena, jelikož se jednalo o kontrolu z důvodu bezpečnosti leteckého provozu. Pojďme spolu takovým situacím předejít. Sepsali jsme pro vás nejčastější dotazy ohledně TSA zámků.

Co je vlastně TSA zámek?
TSA = Transport security administration
Jedná se o speciální zámek, který bezpečnostní pracovníci kontroly mohou otevřít speciálním klíčem (tento klíč mají pouze tito bezpečností pracovníci).  Obsah vám zkontrolují a opět kufr uzamknou. V případě této situace naleznete uvnitř kufru protokol o prohlédnutí zavazadla.

Jak poznám TSA zámek?
TSA zámek poznáte jednoznačně díky logu v podobě červeného diamantu.

Kdy potřebuji TSA zámek?
100% potřebujete tento zámek při cestě do USA. Zde pracovníci letiště často vybírají namátkově zavazadla ke kontrole. Dnes bychom doporučili vybírat zavazadlo rovnou s TSA zámkem. Kontrol stále přibývá, bezpečnostní standardy na letišti se zvyšují a důkladná kontrola vás muže potkat kdekoliv na světě.

Existuje samostatný TSA zámek?
Ano, pokud již vaše zavazadlo má zabudovaný obyčejný zámek, lze přikoupit zámek samostatně. Tyto přídavné zámky se vyrábí v různých provedeních a barvách, aby vyhovoval právě vašemu kufru. Nabízíme prověřenou značku Samsonite.

Kdo má klíč k TSA zámku?
Nebojte se, nezapomněli jsme vám dát ke kufru klíček. Tento speciální klíč má pouze bezpečnostní kontrola letiště a cizí osoby k nim nemají přístup.Zpět na téma Návody