Rimowa je součástí koncernu LVMH, mění se kolekce i prodejní síť


Ikonická značka Rimowa po 124 letech změnila majitele. Po čtyři generace patřila rodině Morszecků a sídlila v Kolíně nad Rýnem. 

Zakladatel, Paul Morszeck, vyrobil první lehký kufr pro zámořské cesty v roce 1898. 

Pokračovatel rodinné tradice, Richard Morszeck přišel na trh již v roce 1937 s kufrem z hliníku, který se stal legendou. 

Současný majitel, 63letý Dieter Morszeck, vede firmu již od roku 1976 a právě on ze značky Rimowa s nezaměnitelnými drážkami učinil kultovní brand světového významu. 

Rozhodnutí prodat tradiční německou rodinnou značku největšímu gigantu v oboru luxusního zboží, koncernu LVMH bylo překvapující, ale logické. 

Spojení s Louis Vuitton přinese firmě Rimowa ještě větší prestiž a také umožní posílit její postavení jako skutečné globální luxusní značky. 

Louis Vuitton koupil 80% podíl za 640 mil EUR. 

Sídlo Rimowa se přesunulo do Paříže a společnost ihned začala s rozsáhlými změnami. 

Na prvním místě změnila kolekce, design kufrů a také logo. Kufry TOPAS, nejznámější kolekce z hliníku, se po redesignu jmenuje ORIGINAL. 

Polykarbonátové kufry, které se od roku 1997  vyrábí v Pelhřimově, se rovněž změnily, namísto kolekcí Salsa , Salsa Air či Salsa De Luxe nyní můžete vybírat z kolekcí Essential a Essential Lite.

 

Razantně se změnil i přístup značky k prodejcům a zpřísnila se kritéria pro prodejní síť Rimowa. 

Rimowa aktuálně snížila počet prodejních míst v Německu ze 450 na necelých 50. V Rakousku zbyl ze sedmnácti POS (point of sale) pouze jediný prodejce ve Vídni. 

 

Také v České republice se nyní Rimowa prodává pouze ve vlajkové lodi - butiku v Pařížské ulici. 

 

Naše firma v současné době jedná s Rimowou o získání nové licence, hledáme dostatečně reprezentativní prostory na prestižním místě v centru Prahy. 

Náš plán je otevřít prodejnu Rimowa na Václavském náměstí v připravovaném projektu SAVARIN  (podzim 2022). 
Chtěli bychom rovněž provozovat oddělení Rimowa v zrekonstruovaném obchodním domu Kotva, který se na konci roku 2021 má proměnit v luxusní obchodní dům, podobný londýnskému Harrods, pařížské Galerie La Fayette nebo berlínskému KDW. 


Do té doby budeme pro vás prodávat ty nejlepší alternativy ke kufrům Rimowa: Těšit se můžete ze značek Hartmann, Titan či těch nejluxusnějších řad světového lídra cestovních zavazadel, firmy Samsonite. 

 

 Zpět na téma Články